עבודות אחרונות שהועלו לאתר
  כל מה שחם
 
פרטי או קבוצתי – איזה ביטוח עדיף?את הביטוח הפרטי כולם מכירים, למעשה, מדובר בביטוח אשר זמין לכל מי שמתעניין בו – כאשר, כל מה שצריך לעשות זה רק לבחור את הפוליסה המתאימה ולרכוש אותה.
לעומת זאת, ביטוח קבוצתי הוא שירות אשר מיועד לשכירים במקומות עבודה גדולים – לרוב רק כאשר יש קבוצות הכוללות מעל 500 עובדים.
חשוב לציין, שלא ניתן לרכוש את כל סוגי הפוליסות במסגרת של ביטוחים קבוצתיים – כך לדוגמא, בסוף שנת 2017 רשות שוק ההון החליטה להפסיק לשווק ביטוח סיעודי במסגרת הביטוחים – מה שחייב את המבוטחים לעבור למסגרת של פוליסות פרטיות. יחד עם זאת ביטוח חיים וביטוח בריאות משווקים עד היום גם במסגרת ביטוחים קבוצתיים.

כל מה שחשוב לדעת על ביטוח קבוצתי
לפני שמתחילים אם לבחור בביטוח קבוצתי או פרטי להלן מספר פרמטרים שחשוב לדעת על הביטוח:
• כיסויים – כאשר מדובר ביטוח קבוצתי, השליטה בכיסויים הנכללים באותה הפוליסה היא פחות חזקה בהשוואה לפוליסה פרטית. לכן, ההמלצה היא לבחון תחילה את כל הכיסויים הנכללים באותה הפוליסה, על מנת לוודא שהפוליסה אכן עונה על הציפיות שלכם.
• מימון – לעיתים ביטוחים קבוצתיים ממומנים על ידי המעביד, אך בלא מעט מקרים, הביטוח ירד בתלוש השכר – כך שמאוד יכול להיות שהמבוטחים משלמים עליו – ולא בטוח שהתמורה אשר תתקבל אכן תהיה משתלמת בעבורם.
• על שם מי הביטוח – ביטוח קבוצתי יחסה רק את העובד המהווה חלק מאותה ה"קבוצה" ולא את אשתו או בני משפחתו ולהם יש לדאוג ולעשות ביטוח בנפרד.
• מידת התאמה – ביטוח קבוצתי מתאים לרוב לאנשים מסוימים אך יכולים להיות אחרים אשר יגלו שמדובר באופציה הרבה פחות אטרקטיבית עבורם.
• חשיפה לשינויים – יש לקחת בחשבון שביטוח קבוצתי חשוף לשינויים שונים ולכן, חשוב להיות ערים ומוכנים גם לזה.
• תקופתי – ביטוח תקופתי הוא לרוב לתקופה מוגבלת – לרוב הוא יהיה מוגבל לתקופה של עד כ-5 שנים (יחד עם זאת, זה לא גורף ויש ביטוחים המוצעים לתקופת זמן ארוכה יותר).
• הביטוח יהיה לרוב זהה לרוב לכל חברי הקבוצה. יחד עם זאת, במרבית המקרים אם וכאשר תצאו מהקבוצה, קיימת אפשרות להמשיך את הביטוח באופן פרטי.

אחרי שיש לכם את מלוא המידע לגבי ביטוח קבוצתי, תוכלו להבין בצורה מעמיקה ומקיפה אם זאת האפשרות המועדפת עליכם או שעדיף לבחור בביטוח הפרטי – גם אם זה ידרוש ממכם להשקיע קצת זמן או מאמץ או יהיה כרוך בעלות כספית שהינה גבוהה יותר.

ומה לגבי הביטוח הפרטי?
בביטוח אישי אין כמעט שום דבר אשר אמור להשפיע על תנאי הפוליסה ועל מחירה – אלא אם הוגדרו מראש שינויים כמו עליית המחיר בעקבות עליית הגיל.
בביטוח פרטי המבוטח הוא היחיד אשר מבצע את כל ההחלטות – הוא זה שמחליט אלו כיסויים הוא רוצה שיכללו באותה הפוליסה, יש לא מעט הרחבות אופציונאליות שהוא יכול לכלול בפוליסה. בנוסף, המעקב אחרי התשלום עבור הפוליסה יהיה הרבה יותר פשוט – המבוטח אמור לדעת על מה בדיוק הוא משלם ומה הוא מקבל בתמורה לכספו ובמידת הצורך, גם להטמיע שינויים שונים בפוליסה.

לסיכום, חשוב שכל שכיר אשר מוצעת לו האפשרות להצטרף לביטוח קבוצתי, יהיה מודע ליתרונות ולחסרונות של הצעד הזה – היכרות מעמיקה עם כל אותם היתרונות והחסרונות, כמו גם מידת ההתאמה של הפוליסה לדרישות ולצרכים והתשלום אותו תתבקשו לשלם עבור הפוליסה, יהוו כולם כפרמטרים אשר כולם אמורים לסייע לכם בקבלת ההחלטה הנכונה – וההמלצה היא כמובן לוודא, שאתם מקבלים החלטה אשר תאפשר לכם הרבה רוגע ושקט נפשי.

קרדיט תמונה:pexels.com