עבודות אחרונות שהועלו לאתר
  כל מה שחם
 
הדרך לקורות חיים מנצחים

ואיך רשת האינטרנט יכולה לסייע במטרה?

7.5 שניות – זה הזמן הממוצע אותו מגייסים במקומות עבודה מקצים לעיון ראשוני בקורות החיים שהם מקבלים.
זה גם הזמן שיש לכם בשביל למשוך את תשומת ליבם ולגרום לכך שקורות החיים שלכם יבלטו עם פני קורות החיים וימשכו את תשומת ליבם.
אז נשאלת השאלה איך עושים את זה ואיך דואגים שקורות החיים שלכם יראו טוב, יהיו מעניינים ויעלו את הסיכויים שלכם להתקדם לשלב הבא ולהיות מוזמנים לריאיון עבודה..

להשקיע בכתיבת קורות החיים
זה אומנם נכון שבעידן האינטרנט אתם יכולים באמצעות לחיצת כפתור פשוטה להיחשף למגוון דוגמאות של קורות חיים ולהוריד תבניות מוכנות – כך שכל מה שצריך לעשות זה פשוט לעבור עליהן ולערוך אותן.
יחד עם זאת, קיימת חשיבות גבוהה שכן תשקיעו את הזמן הנדרש בכדי להוציא תחת ידיכם קורות חיים שהם לא פחות ממעולים.
כדאי להשקיע את הזמן והמחשבה הנדרשים בכדי לנסח את המלל בצורה הנכונה והברורה ביותר.
יש להשקיע בעריכה ובהגהה ולבדוק שאין לכם שגיאות כתיב או בעיות תחביריות.
אם אתם מתקשים לבצע את כתיבת קורות החיים באופן עצמאי, תמיד תוכלו להסתייע במישהו מנוסה ממכם על מנת שיסייע לכם בדרך לכתיבת קורות החיים המושלמים.

לא להתעצל לבצע שינויים
אם כתבתם את קורות החיים שלכם לפני שנתיים, מאוד יכול להיות שכעת יש לא מעט שינויים ואולי גם תוספות שחשוב לדאוג שהם יופיעו בקורות החיים.
זה אומנם נכון שבעידן בו בלחיצת כפתור פשוטה ניתן להיחשף לעשרות ומאות הצעות עבודה, כל מה שבא לכם לעשות זה פשוט להוסיף את הקובץ המוכן ולקוות לטוב.
יחד עם זאת, אל תשכחו שבדומה לכם גם אנשים רבים חושבים ופועלים בדיוק בצורה הזאת – והמטרה שלכם היא להתבלט מעליהם ולוודא שדווקא קורות החיים שלכם יהיו אלו שימשכו את תשומת ליבם של המגייסים ויגרמו להם להזמין אתכם לריאיון עבודה.
מהסיבה הזאת חשוב שלא תתעצלו לבצע שינויים, להכניס תוספות ו/או להוסיף עדכונים – ובצורה כזאת להעלות במידה רבה את הסיכויים להיות מוזמנים לריאיון עבודה.

ולסיום.. טיפים מעולים לכתיבת קורות חיים
להלן מספר טיפים ישימים אשר יכולים לסייע לכם במידה רבה בהליך כתיבת קורות חיים:
• השתמשו במילות מפתח – מומלץ לשלב את אותן מילות מפתח בהן מפרסם המודעה בחר להשתמש בעת פרסומה.
• שפצרו את המסמך לפני השליחה – חשוב לוודא שקורות החיים שלכם יותאמו למשרה ולדרישות שלה ולכן, כדאי לעבור עליהם לפני שאתם שולחים אותם – תמיד ניתן לבצע שינויים קלים אשר יבטיחו שקורות החיים יהיו נכונים יותר בעבור אותה המשרה.
• נסו לקצר – מחד, חשוב שכל המידע הרלוונטי לגביכם יופיע בקורות החיים. כך שאם יש לכם תואר שני במנהל עסקים, קיימת חשיבות גבוהה שהמגייסים ישמו לב לזה. יחד עם זאת, אין טעם להרחיב או להגזים בתיאורים – כך שאין שום סיבה שתפרטו מה למדתם במסגרת התואר השני.
• היו ייחודיים – אומנם חשוב שקורות החיים לא יהיו צבעוניים, עמוסים או מלאים במידה לא רלוונטי.
יחד עם זאת, אם תקפידו על מקוריות וייחודיות בצורה מרומזת ועדינה, דבר זה יכול דווקא לפעול לטובתכם.
יישום בפועל של הטיפים הללו, יכול להעלות אתכם על המסלול לקורות חיים אשר ישקפו בצורה הטובה ביותר אתכם, את הניסיון שלכם ואת הכישורים שלכם – ומעבר לכך, גם כאלו שיהיה להם את ה"כוח" להתבלט על פני קורות חיים אחרים – וכידוע ברוב המקרים מגייסים מקבלים עשרות קורות חיים עבור כל משרה שמתפרסמת..

(קרדיט תמונה: pexels.com)