עבודות אחרונות שהועלו לאתר
  כל מה שחם
 
טור אישי מאת אולגה פילננקו

אולגה פילננקו, הזוכה בפורטפוליו נייט שארגן "הבצפר" של חברות הפרסום

אני אולגה פילוננקו בת 28, בעלת תואר ראשון בעיצוב תקשורת חזותית במסלול אינטראקטיב בשנקר.
הכל התחיל לפני שלושה חודשים, כשתיק העבודות שלי היה מוכן, ואמרתי לעצמי: למה שאני לא אלך לאירוע PORTFOLIO NIGHT TEL AVIV, שנערך בנמל תל אביב, ב"הבצפר", מי היה מאמין שבאותו הערב אקבל הצעות עבודה, ואנצח בתחרות?! ככה הפכתי ביום אחד לנציגת ישראל בPORTFOLIO NIGHT ALL STARS בניו יורק, פגשתי עוד 23 מעצבים וקופירייטורים מכל העולם ועברתי חוויה של פעם בחיים!

כשהתחלתי את המסע שלי לעולם הגדול של הפירסום. פחדתי מאוד. לא ידעתי איך זה הולך להיות, איך זה לעבוד עם חברות גדולות כמו jwt , puma , twitter וכו', איך זה לפגוש אנשים כל כך מוכשרים מכל העולם וליצור איתם משהו חדש ביחד.

בסופו של דבר, המסע לportfolio night all stars היה כמו חלום. חלום שבו הכל אפשרי. אם זה לשוחח, להתייעץ, או סתם להתחבר בשיחה הכי פרטית עם ה"כרישים" של עולם הפירסום. לשבת בחדרי הישיבות של החברות הגדולות כמו JWT ו- SHUTTERSTOCK, או אפילו לסיים את היום הלחוץ ומלא העבודה בבר של חברת הפירסום הגדולה JWT ולהרים כוסית עם פרדריק בון (מJWT Frederic Bonn - Executive Creative Director – JWT NYC).
בחלום הזה כולם מדברים בשפה אחת, הבדלי תרבות עובדים ביחד ומייצרים תרבות אחת גדולה מגווונת ומפתיעה. בחלום הזה אנשים מתחום העיצוב מזיזים את האגו לצד ועובדים ביחד על פרויקט משותף. כאן אין תחרותיות אבל יש תמיכה הדדית ופירגון.
רק בחלום הזה אפשרית סיטואציה שבה השותפה לחדר והחברה הכי טובה שלי במסע, בעלת דרכון המאפשר לה להיכנס לכל המדינות בעולם חוץ מישראל.


רק בחלום הזה אפשרי שאנשים כל כך שונים מתאחדים לקבוצה אחת ותוך חמישה ימים עוברים חוויות שלא יצא לי לעבור עם החברים הכי טובים שלי במשך שנים.
Anam Kibria (Dubai), Mayank Bhayana (Mumbai), Michael Collins (Minneapolis)
ואני יצרנו יחד את קבוצת "MOBIUM" ונהיינו למשפחה אחת שמבינה אחד את השני בחצי מבט. היינו כל כך שונים אבל מאוחדים למטרה אחת: קמפיין פירסומי ללקוח גדול - PUMA.

קבוצת ADC ארגנה הכל בצורה הכי מדהימה שיש! כל יום היה מלא בהפתעות, כל יום התחיל בהרצאות של אנשים גדולים מתחום הפרסום.


הרצאות שנתנו המון טיפים ודוגמאות אישיות להצלחה במקצוע ובחיים. במשך כל היום עבדנו במרחב הגלריה של ADC כאשר התערוכה במקום פתוחה לקהל ואנחנו חלק ממנה. ביחד עשינו מחקרים וסיעורי מוחות.

ביום האחרון של התחרות עבדנו על פרזנטציה ותרגלנו את הצגתה. "אתה יכול לעשות את זה!" - היינו אומרים אחד לשני. רק 10 דקות הרצאה מול השופטים שהם: פרדריק בון (JWT), ויקטוריה וולנר (PUMA) וג'ואל לומנפילד (Twitter).
רק 10 דקות לשכנע אותם שהרעיון שלנו הוא האחד והיחיד, הנכון, המוכר, זה שיכבוש את הלקוח.

בסוף על הבמה נשארו רק 2 קבוצות מתוך 6, שלנו "MOBIUM" וקבוצת "ROMA". היינו קרובים… זכינו במקום השני. קצת צבט בלב שלא זכינו במקום הראשון אך היה ברור שכולנו ניצחנו בזה, שהיתה לנו הזדמנות להכיר, להתחבר, ללמוד אחד מהשני, מ-24 אנשים מוכשרים, אמיצים, מיוחדים שמייצגים 24 מדינות שונות מכל העולם.

במסיבת הסיום הרגשתי שזה באמת הערב האחרון, שהשעון המעורר מצלצל ואני חייבת להתעורר מהחלום המדהים הזה שבו הכל אפשרי. רק דבר אחד ניחם אותי - רכשתי משפחה אחת גדולה, וכולנו ממשיכים להיות בקשר, וכבר מתחילים לקבוע מקומות לפגישה… וזאת לא בעיה כי כל העולם פרוש לפנינו.


* אולגה פילננקו, הזוכה בפורטפוליו נייט שארגן "הבצפר" של חברות הפרסות במסגרת חברותו בארגון הADC העולמי.